Två nya bloggar i familjen…
Familjen har begåvats med två nya bloggar. Jag har lagt upp en fotoblogg, och min kära hustru Jennie har lagt upp en blogg om sex och samlevnad. I själva verket håller Jennie på med en fotoblogg också, men den är inte klar för offentligheten ännu. Tycker hon i alla fall. Men jag kommer förstås att berätta här när den blir offentlig också.
För det första vill jag puffa för Jennies blogg YONI – den är verkligen ett perfekt komplement till TantraBlog, i det att Jennie går in praktiskt och teoretiskt i rena kunskaper om sexualitet, kön, relationer, kärlek etc. Besök gärna, och kommentera förstås.
Och så vill jag puffa för min egen fotoblogg – Carl Johan Rehbinder Bildproduktion. Den är bara påbörjad, och än så länge har jag bara lagt in några inlägg med gamla bilder för att känna på formatet, men besök gärna sidan, och kommentera förstås gärna också.
Etiketter: Carl Johan Rehbinder Bildproduktion, foto, fotografi, klitoris, sex & samlevnad, YONI
You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.
7/03, 2008 den 11:46 f m
Hur hinner ni med allt?
Vad jag förstått är du och Jennie djup involverade i SAs också.
7/03, 2008 den 6:48 e m
Hej! Vi hinner inte med. Vi tar ständigt på oss lite för mycket, och får ändå gott om träning i att säga ”kul, men nej, vi har inte tid”.
Jag har varit mycket involverad i SAs, som ordförande och mycket annat, men nu är jag bara valberedning och webmaster, och hinner egentligen inte med det heller, så väl som jag borde.
Dessutom har vi tagit på oss att ansvara för vårblotet, vilket väl egentligen är ytterligare en grej för mycket, men eftersom jag startade vårbloten år 2000, och det är nionde året, så tyckte jag att det skulle vara kul att vara delaktig i det hela.
Det ska nog gå bra. Håll tummarna, vetja!
12/03, 2008 den 8:42 f m
Så trevligt. Om er son läser det här tycker jag att han också ska börja blogga.
Er gamla har vi gott om 🙂
12/03, 2008 den 10:45 e m
Haha – jodå, det blir nog en Caspianblog förr eller senare också. Han ska börja gymnasiet till hösten, och sparar till en MacBook, så att han alltid kan vara uppkopplad på nätet där det finns trådlöst nätverk. Här hemma hos oss har han en dator som är för gammal, så han har inte uppkoppling jämt. Det blir nog bra med den saken endera dagen.